Yığma dəmir beton texnologiyalarını nümayiş etdirəcəyik
“Rebuild Karabakh 2022” sərgisində şirkətimiz yığma dəmir beton texnologiyaları əsasında yaşayış, sənaye və infrastruktur tikintilərində istifadə oluna bilən tikinti materiallarının istehsalı üçün maşın və avadanlıqlar təqdim edəcək.
Şirkətimizin sərgidəki K1023 nömrəli stendində texnologiya olaraq yığma dəmir beton (daha uyğun terminologiya ilə prekast və ya prefabrik) texnologiyasını, və bu texnologiyadan olan massiv beton panellər, içi boşluqlu gərginləşdirilmiş lövhələr, sütun və fermalar, və difər dəmir beton məhsulları nümayiş etdirəcəyik.
İndustrial Solutions MMC-I Qarabağ bölgəsinin bərpası və inkişafında iştirak etməyə hazırdır. Qeyd edim ki, bu işdə biz iki əsas istiqamət görürük. Birincisi dəmir beton tikinki materiallarının istehsalının təşkili. Və ikincisi həmin materiallardan istifadə etməklə yaşayış, sənaye və infrastruktur tikintisi. Yığma dəmir beton texnologiyaları qısa müddətdə kütləvi həcmdə tikinti işləri aparmaq imkanı verir ki, bu da Qarabağ bölgəsinə yerləşəcək əhalinin qısa müddətdə evlərlə təmin olunmasına şərait yaradacaq.
“Rebuild Karabakh 2022” sərgisində iştirak etmək fikirimcə vacib bir məsələdi. İxtisaslaşmış sərgilərin rolu müstəsna dərəcədə böyükdür. Lakin belə sərgilərdə önəmli olan hazır məhsulların deyil, istehsal vasitələrinin və texnologiyaların təqdimatı və nümayişidir. Bunun üçün isə öz sahələrində qabaqcıl şirkətlərin iştirakı vacibdir. Bir müddət öncə sərgilərin keçirilməsində baş verən məcburi fasilənin səbəbləri ümumiyyətlə iqtisadiyyatda bir durğunluq yaratmışdır, və bu da öz növbəsində fəaliyyətimizə mənfi təsir göndərmişdir.

We will demonstrate precast and reinforced concrete technologies
Our company will introduce machines and equipment for the production of construction materials that can be used in residential, industrial, and infrastructure constructions based on precast and reinforced concrete technologies at the Rebuild Karabakh 2022 exhibition.
At our company's booth number K1023 at the exhibition, we will demonstrate precast and reinforced concrete technology (precast or prefabricated in more appropriate terminology) as a technology, and massive concrete panels, hollow core slabs, columns and trusses, and other reinforced concrete products from this technology.
Industrial Solutions LLC is ready to participate in the restoration and development of the Karabakh region. I should note that we see two main directions in this work. The first is the organisation of the production of reinforced concrete building materials. And secondly, residential, industrial, and infrastructure construction using those materials. Precast and reinforced concrete technologies provide an opportunity to carry out massive construction works in a short period, allowing the population who will settle in the Karabakh region to be provided with houses in a short period.
In my opinion, participating in the Rebuild Karabakh 2022 exhibition is an important issue. The role of specialised exhibitions is exceptionally large. However, the important thing in such exhibitions is not the finished products but the presentation and demonstration of the means of production and technologies. For this purpose, the participation of leading companies in their fields is important. Some time ago, the reasons for the forced suspension of exhibitions caused a general economic stagnation, which negatively impacted our activities.