Macarıstan istehsalçıları beynəlxalq bazarda
Macarıstan İxracın Təşviqi Agentliyi (HEPA) bazar araşdırması aparmaqla, işgüzar fəaliyyətlə bağlı konsultasiyalarla və ixrac yönümlü təlimlərlə beynəlxalq bazarda Macarıstan istehsalçılarını dəstəkləyir. Öz tərəfdaşlarımızı uğurlu işgüzar fəaliyyət üçün lazım olan mədəniyyətlərarası bilik və xarici bazarlardakı imkanları araşdırmaq üçün köməklə təmin edirik.
HEPA Agentliyi artıq ikinci ildir ki, "Rebuild Karabakh" sərgisində iştirak edir.
Bu ilki sərgidə aşağıdakı şirkətlərin məhsulları və texnologiyaları birgə stenddə təqdim ediləcək:
CONTINEST TECHNOLOGIES PLC – yenilikçi qatlanabilən konteynerlərin istehsalçısı;
GRABOPLAST ZRT – parket döşəmə, idman meydançası döşəmələri, PVC örtükləri, kommersiya və divar PVC örtükləri kimi döşəmə örtüklərinin tanınmış istehsalçısı;
MARTON GENETICS (BÁZISMAG KFT) – yüksək keyfiyyətli qarğıdalı, buğda, yulaf və günəbaxan tumlarının istehsalçısı;
PHONIX CONTROL KFT – maye səviyyəsinin ölçülməsi və texniki nəzarət avadanlıqlarının, o cümlədən neft, qaz, kimya və əczaçılıq sənayeləri üçün təhlükəsizlik avadanlıqlarının istehsalçısı;
V-HÍD ZRT – Macarıstanın dəmir yollarının, dəmir yolu nəqliyyatının hərəkətinə nəzarət sisteminin və əlaqə şəbəkəsinin layihəsinin hazırlanması və tikintisi ilə məşğul olan qabaqcıl dəmir yolu sənayesi şirkəti;
VARIOSYSTEM GROUP KFT – Prefabrik modul evlər üçün SIP panellərinin istehsalçısı;
VIBROCOMP KFT – ətraf mühitin səs-küy, hava və vibrasiya ilə çirklənməsinin təsirlərini azaltmaq üçün proqnozlaşdırma, ölçmə, modelləşdirmə və planalaşdırma sahəsində xidmətlər;
GANZ Danubius – əsas iş profili üzən kranlar, gəmi qaldırma avadanlıqları, hidravlik işlər üçün gəmilər və suda üzən avadanlıqlardan, asma kranlardan, körpü tikintisi və mürəkkəb texnoloji proseslər üçün xüsusi kranlardan, müxtəlif qaldırma avadanlıqlarından, eləcə də liman və gəmidən yüklərin daşınması üçün avadanlıqlardan ibarət tam çeşidli məhsulların tərtibatı və tikintisi olan gəmiqayırma şirkəti.
MARTON GENETICS dəyişən bazar şərtlərinə uyğunlaşmaq üçün öz hibridlərini aktiv şəkildə dəyişməyə şərait yaratmaq məqsədilə taxıl istehsalçıları və elmi mütəxəsisslər ilə birbaşa şəkildə daimi əlaqə saxlamağa xüsusi önəm verir.
Şirkət müştərinin şərtlərinə maksimum uyğunlaşdırılmış toxum məmulatı əldə etmək üçün toxum yetişdirilməsi və hibridləşmə sahəsindəki ən son elmi yenilikləri aktiv şəkildə işləyib-hazırlayır. Əsası yüksək məhsuldarlığa malik geniş çeşidli qışlıq və yazlıq buğdadır və kökün yerinin dəyişdirilməsi, quraqlıq, xəstəliklər, yem arpası, tritikale, yulaflar, noxudlar və kolzalara qarşı davamlıdır.
Şirkət qısa müddətdə yetişmə, əlverişsiz şərtlərə qarşı davamlılıq və aşağı qlüten tərkibi ilə xarakterizə olunan ən qədim yumşaq qabıqlı buğda növlərindən biri hesab edən "spelt" yüksək məhsuldarlığa malik toxum materialının istehsalı ilə məşğuldur. Şirkət, həmçinin, yüksək məhsuldarlığı, zərərvericilərə, lazımından az miqdarda suvarmaya qarşı davamlı olması ilə xarakterizə edilən FAO 150-500 hibrid toxumlarının geniş çeşidini istehsal edir.
Biz Macarıstanın milli ixrac strategiyasına uyğun olaraq beynəlxalq ticarət yarmarkaları və sərgilərində Macarıstanın xarici bazarda rəqabətə davamlı məhsullarını və xidmətlərinin təqdim edilməsini dəstəkləməyə çalışırıq. Biz sənaye sərgisi tədbirlərinin tərəfdaşlar tapmaq, işgüzar əlaqələr qurmaq, eləcə də yeni məhsulları və innovasiyaları təqdim etmək üçün ən yaxşı yer olduğuna inanırıq.

Hungarian manufacturers in the international market
The Hungarian Export Promotion Agency (HEPA) supports Hungarian producers in the international market through market research, business advice and export-oriented training. We provide our partners with the cross-cultural knowledge necessary for a successful business, and help them to explore the opportunities of foreign markets
The HEPA agency has been participating in the Rebuild Karabakh Exhibition for the second year running.
This year the following companies present their products and technologies on the united stand:
CONTINEST TECHNOLOGIES PLC - manufacturer of innovative collapsible containers;
GRABOPLAST ZRT - widely known manufacturer of flooring - flooring, sports parquet and PVC flooring, commercial and wall PVC coating;
MARTON GENETICS (BÁZISMAG KFT) - producer of high-quality of corn, wheat, oats, and sunflower seeds;
PHONIX CONTROL KFT - manufacturer of liquid level and process control and safety equipment for oil, gas, chemical and pharmaceutical industries;
V-HÍD ZRT is the leading Hungarian company operating in railway industry, which deals with the design and construction of railways, railway signalling and trolley network;
VARIOSYSTEM GROUP KFT - manufacturer of structural insulated panels for quickly erectable houses;
VIBROCOMP KFT - services in forecasting, measurement, modelling and planning for the mitigation of environmental pollution by noise, air and vibrations;
GANZ Danubius is a shipbuilding company mainly specialized in the design and construction of the entire range of floating cranes, shipboard lifting equipment, vessels and floating facilities for hydrotechnical works, gantries, special cranes for bridge construction and complex technological processes, various lifting equipment, as well as machinery and equipment for the transhipment of cargo in port and at anchorage.
MARTON GENETICS pays special attention to direct contacts with cereal producers and specialists, which allows it to actively modify its products to meet changing market conditions.
The company focuses on the latest scientific developments in the field of seed selection and hybridization in order to obtain seed material that is maximally adapted to the customer's requirements. The basis is a wide range of winter and spring hybrid wheat with high yields and good resistance to lodging, drought, disease, fodder barley, triticale, oats, peas and rape.
The company produces highly productive seed-growing material of speltz, one of the oldest types of soft wheat, characterized by early maturity, resistance to adverse conditions and low gluten content. It also produces a wide range of hybrid corn seeds FAO 150-500, also characterized by high yield and resistance to pests, insufficient irrigation.
In line with the national export strategy of Hungary, we strive to support the presentation of competitive Hungarian products and services on the foreign markets, at international trade fairs and exhibitions. We believe that industry trade shows are the best place to find partners, establish business relationships and present new products or developments.