Macarıstan istehsalçıları beynəlxalq bazarda
Macarıstan İxracın Təşviqi Agentliyi (HEPA) bazar araşdırması aparmaqla, işgüzar fəaliyyətlə bağlı konsultasiyalarla və ixrac yönümlü təlimlərlə beynəlxalq bazarda Macarıstan istehsalçılarını dəstəkləyir. Öz tərəfdaşlarımızı uğurlu işgüzar fəaliyyət üçün lazım olan mədəniyyətlərarası bilik və xarici bazarlardakı imkanları araşdırmaq üçün köməklə təmin edirik.
HEPA Agentliyi artıq ikinci ildir ki, "Rebuild Karabakh" sərgisində iştirak edir.
Bu ilki sərgidə aşağıdakı şirkətlərin məhsulları və texnologiyaları birgə stenddə təqdim ediləcək:
CONTINEST TECHNOLOGIES PLC – yenilikçi qatlanabilən konteynerlərin istehsalçısı;
GRABOPLAST ZRT – parket döşəmə, idman meydançası döşəmələri, PVC örtükləri, kommersiya və divar PVC örtükləri kimi döşəmə örtüklərinin tanınmış istehsalçısı;
MARTON GENETICS (BÁZISMAG KFT) – yüksək keyfiyyətli qarğıdalı, buğda, yulaf və günəbaxan tumlarının istehsalçısı;
PHONIX CONTROL KFT – maye səviyyəsinin ölçülməsi və texniki nəzarət avadanlıqlarının, o cümlədən neft, qaz, kimya və əczaçılıq sənayeləri üçün təhlükəsizlik avadanlıqlarının istehsalçısı;
V-HÍD ZRT – Macarıstanın dəmir yollarının, dəmir yolu nəqliyyatının hərəkətinə nəzarət sisteminin və əlaqə şəbəkəsinin layihəsinin hazırlanması və tikintisi ilə məşğul olan qabaqcıl dəmir yolu sənayesi şirkəti;
VARIOSYSTEM GROUP KFT – Prefabrik modul evlər üçün SIP panellərinin istehsalçısı;
VIBROCOMP KFT – ətraf mühitin səs-küy, hava və vibrasiya ilə çirklənməsinin təsirlərini azaltmaq üçün proqnozlaşdırma, ölçmə, modelləşdirmə və planalaşdırma sahəsində xidmətlər;
GANZ Danubius – əsas iş profili üzən kranlar, gəmi qaldırma avadanlıqları, hidravlik işlər üçün gəmilər və suda üzən avadanlıqlardan, asma kranlardan, körpü tikintisi və mürəkkəb texnoloji proseslər üçün xüsusi kranlardan, müxtəlif qaldırma avadanlıqlarından, eləcə də liman və gəmidən yüklərin daşınması üçün avadanlıqlardan ibarət tam çeşidli məhsulların tərtibatı və tikintisi olan gəmiqayırma şirkəti.
MARTON GENETICS dəyişən bazar şərtlərinə uyğunlaşmaq üçün öz hibridlərini aktiv şəkildə dəyişməyə şərait yaratmaq məqsədilə taxıl istehsalçıları və elmi mütəxəsisslər ilə birbaşa şəkildə daimi əlaqə saxlamağa xüsusi önəm verir.
Şirkət müştərinin şərtlərinə maksimum uyğunlaşdırılmış toxum məmulatı əldə etmək üçün toxum yetişdirilməsi və hibridləşmə sahəsindəki ən son elmi yenilikləri aktiv şəkildə işləyib-hazırlayır. Əsası yüksək məhsuldarlığa malik geniş çeşidli qışlıq və yazlıq buğdadır və kökün yerinin dəyişdirilməsi, quraqlıq, xəstəliklər, yem arpası, tritikale, yulaflar, noxudlar və kolzalara qarşı davamlıdır.
Şirkət qısa müddətdə yetişmə, əlverişsiz şərtlərə qarşı davamlılıq və aşağı qlüten tərkibi ilə xarakterizə olunan ən qədim yumşaq qabıqlı buğda növlərindən biri hesab edən "spelt" yüksək məhsuldarlığa malik toxum materialının istehsalı ilə məşğuldur. Şirkət, həmçinin, yüksək məhsuldarlığı, zərərvericilərə, lazımından az miqdarda suvarmaya qarşı davamlı olması ilə xarakterizə edilən FAO 150-500 hibrid toxumlarının geniş çeşidini istehsal edir.
Biz Macarıstanın milli ixrac strategiyasına uyğun olaraq beynəlxalq ticarət yarmarkaları və sərgilərində Macarıstanın xarici bazarda rəqabətə davamlı məhsullarını və xidmətlərinin təqdim edilməsini dəstəkləməyə çalışırıq. Biz sənaye sərgisi tədbirlərinin tərəfdaşlar tapmaq, işgüzar əlaqələr qurmaq, eləcə də yeni məhsulları və innovasiyaları təqdim etmək üçün ən yaxşı yer olduğuna inanırıq.

Венгерские производители на международном рынке
Игорь Верейкин, генеральный директор «Регионального партнерского офиса венгерского экспортного агентства ХЕПА»
Венгерское агентство по продвижению экспорта (HEPA) поддерживает венгерских производителей на международном рынке с помощью исследований рынка, бизнес-консультаций и тренингов, ориентированных на экспорт. Мы предоставляем нашим партнерам межкультурные знания, необходимые для успешного ведения бизнеса, а также помогаем в изучении возможностей зарубежных рынков.
Агентство HEPA второй год подряд принимает участие в выставке Rebuild Karabakh.
В этом году на объединенном стенде свою продукцию и технологии представляют:
CONTINEST TECHNOLOGIES PLC – производитель инновационных складных контейнеров;
GRABOPLAST ZRT – широко известный производитель напольных покрытий – паркетная доска, спортивные паркетные и ПВХ покрытия, коммерческие и настенные ПВХ покрытия;
MARTON GENETICS (BÁZISMAG KFT) – производитель высококачественных семян кукурузы, пшеницы, овса, подсолнечника;
PHONIX CONTROL KFT – производитель средств измерения уровня жидкости и контроля технологических процессов, а также средств безопасности для нефтяной, газовой, химической и фармацевтической промышленности;
V-HÍD ZRT – ведущая венгерская компания железнодорожной отрасли, которая занимается проектированием и строительством железных дорог, железнодорожной сигнализации и контактной сети;
VARIOSYSTEM GROUP KFT – производитель СИП панелей для быстро возводимых домов;
VIBROCOMP KFT – услуги в области прогнозирования, измерения, моделирования и планирования смягчения последствий загрязнения окружающей среды шумом, воздухом и вибрацией;
GANZ Danubius – судостроительная компания, основным профилем которой является проектирование и строительство всего спектра плавучих кранов, судового грузоподъёмного оборудования, судов и плавсредств для гидротехнических работ, портальных кранов, специальных кранов для мостостроения и сложных технологических процессов, различного грузоподъёмного оборудования, а также машин и оборудования портовой и рейдовой грузоперевалки.
MARTON GENETICS уделяет особое внимание постоянному контакту непосредственно с производителями зерновых и научными специалистами, что позволяет ей активно модифицировать свои гибриды под изменяющиеся условия рынка.
Компания активно развивает новейшие научные разработки в сфере селекции и гибридизации семян, с целью получения семенного материала, максимально адаптированного к условиям заказчика. Основой является широкая линейка озимой и яровой гибридной пшеницы с высокой урожайностью и хорошей устойчивостью к полеганию, засухе, болезням, кормового ячменя, тритикале, овса, гороха и рапса.
Компания производит высокопродуктивный семеноводческий материал спельты-одного из древнейших видов пленочной мягкой пшеницы, отличающейся скороспелостью, устойчивостью к неблагоприятным условиям и низким содержанием глютена. Производит также широкий спектр семян гибридной кукурузы ФАО 150-500, также характеризующийся высокой урожайностью и устойчивостью к вредителям, недостаточному орошению.
В соответствии с национальной экспортной стратегией Венгрии мы стремимся поддерживать представление конкурентоспособной венгерской продукции и услуг на внешнем рынке на международных торговых ярмарках и выставках. Мы считаем, что отраслевые выставочные мероприятия – это лучшее место для поиска партнеров, налаживания деловых связей и презентации новой продукции или разработки.