Tibbi avadanlıqların təchizini təmin etmək
“Darvin Medical” şirkəti Azərbaycana tibbi avadanlıqların təchizi sahəsində ixtisaslaşıb və bir sıra xarici şirkətin rəsmi distribyutorudur. Əsas istinad nöqtəmiz bazarda ehtiyac olan yüksək keyfiyyətli məhsullardır. “Rebuild Karabakh” sərgisində ağciyərlərin süni ventilyasiyası cihazları, USM, aspirasiya və liposaksiya aparatları, defibrilyatorlar, əməliyyat lampaları, perfuzomatlar, yataq başı monitorları və s. nümayiş olunur.
Bununla yanaşı, biz klinikalar da tikirik, belə ki, 2020-ci ildə Azərbaycanda iki böyük klinikanı tikmişik və hazırda daha üç layihənin həyata keçirilməsi üzərində işləyirik. Biz nəinki tikirik, həm də onları təchiz edirik.
“Rebuild Karabakh” sərgisində iştirak etmək qərarına gəlmişik, çünki azad edilmiş ərazilərin bərpası çoxşaxəli, o cümlədən tibbi infrastrukturun yaradılmasını tələb edir. Düşünürəm ki, bunun perspektivi var, səmərə və nəticələr də olacaq.
Sərgi yüksək səviyyədə təşkil olunub, bununla yanaşı tədbir çox canlıdır. Qeyd etmək lazımdır ki, bizdə artıq tibb sahəsi üzrə sərgilər keçirilmir, buna görə də bir çox şirkət özünü tanıtmaq üçün fürsət axtarır. Düşünürəm ki, bu tədbir biznes layihələrinin inkişafı üçün əla həll variantıdır. Təbii ki, sərginin mövzusu son dərəcə aktualdır. Azərbaycan ərazisi işğaldan azad edilib, onu bərpa etmək lazımdır. Təkcə Azərbaycan deyil, bir çox başqa ölkələr də bu işdə maraqlıdır. Bunu bütün xarici iştirakçıların fəallığından da görmək olar.

Обеспечить поставки медицинского оборудования
Компания Darvin Medical специализируется на поставках в Азербайджан медицинского оборудования и является официальным дистрибьютором ряда зарубежных компаний. Наш основной ориентир – продукция высокого качества, в которой существует необходимость на рынке. На выставке Rebuild Karabakh экспонируются аппараты ИВЛ, УЗИ, аспирации и липосакции, дефибриллятор, операционные лампы, перфузоматы, прикроватные мониторы и пр.
Кроме того, мы строим клиники: в 2020 году построили в Азербайджане две крупные клиники, и в настоящее время работаем над реализацией еще трех проектов. Не только строим, но и занимаемся их оснащением.
Мы приняли решение об участии Rebuild Karabakh, поскольку восстановление освобожденных территорий требует создания разнонаправленной инфраструктуры, в том числе медицинской. Думаю, перспектива в этом есть, будут отдача и результат.
Организована выставка на высоком уровне, кроме того, она очень живая. Следует учесть, что выставки в сфере медицины у нас уже не проводятся, поэтому многие ищут возможность заявить о себе. Считаю, что нынешнее мероприятие является отличным решением для развития бизнес-проектов. Безусловно, тема выставки чрезвычайно актуальна. Территория Азербайджана освобождена от оккупации, ее нужно восстанавливать. В этом заинтересованы все, не только Азербайджан, но и многие другие страны. Это видно и по активности всех зарубежных участников.