Qarabağ üçün yeni yollar, suvarma sistemləri
Biz ilk dəfədir ki, Azərbaycanda keçirilən sərgidəyik və bundan çox məmnunuq, çünki biz burada çoxlu sayda ziyarətçinin olduğunu və təqdim olunan məhsullara böyük maraq göstərildiyini görürük. Biz bu tədbiri genişmiqyaslı hesab edir və təşkilatçılara təşəkkür edirik.Bakıda hədəf müştərilərlə çoxlu görüşlərimiz planlaşdırılıb, özəl biznes nümayəndələrinin məhsullarımızla maraqlanmasından məmnunuq.
Şirkətimiz Nijni Novqorodda yerləşir və geosintetik məhsulların (geotekstillər, geomembranlar, geotorlar, geomatlar) istehsalı üzrə ixtisaslaşmışdır. Rusiya Federasiyasının Azərbaycan Respublikasındakı Ticarət Nümayəndəliyi də məhsullarımızın satışının təşviqinə kömək edəcək.
Biz hesab edirik ki, məhsullarımız rəqabət qabiliyyətlidir və xüsusilə yolların tikintisi zamanı asfalt altına salınan geotorlara və müxtəlif ölçülü çalalar və hovuzlar, su anbarları, tullantı suyu kanalları üçün istifadə olunan geomembranlara tələbat yüksək ola bilər.
Azərbaycanın hazırda yeni yolların və suvarma sistemlərinin çəkildiyi Qarabağ bölgəsini bərpa etməyə başlaması faktını nəzərə alaraq, biz bu bazarda öz yerimizi tapmağa çalışırıq.
Biz Qarabağda görülən işlərə dair keçirilən beynəlxalq tenderlərdə iştirak etmək istəyirik, biz Rusiyanın Azərbaycandakı ixrac mərkəzi ilə müvafiq nüansları aydınlaşdıracağıq. Rusiya şirkətləri böyük təcrübə qazanıblar, onlar Bakıda keçirilən sərgidə geniş şəkildə təmsil olunurlar və Azərbaycanın irimiqyaslı tikinti işlərində ona çox faydalı ola bilərlər.

Новые дороги, ирригационные системы для Карабаха
Мы первый раз на выставке в Азербайджане, очень довольны ею, поскольку свидетельствуем большую посещаемость и интерес к представленной здесь продукции. Считаем мероприятие масштабным, и благодарим организаторов. У нас намечено много встреч в Баку с целевыми клиентами, мы довольны, что представители частного бизнеса интересуются нашей продукцией.
Наша компания базируется в Нижнем Новгороде, специализируется на выпуске геосинтетической продукции (геотекстиль, геомембраны, геосетка, геоматы). В продвижении нашей продукции поможет и торговое представительство РФ в Азербайджане.
Мы считаем, что наша продукция — конкурентоспособная, и особенно большая востребованность может быть в геосеткам, которые подкладываются под асфальт при строительстве автомобильных дорог, и в геомембранах — для котлованов и бассейнов разных размеров,  ранения воды, сбора сточных вод.
В связи с тем, что Азербайджан начал восстанавливать регион Карабаха, в котором строятся новые дороги и ирригационные системы, мы пытаемся найти нишу на этом рынке. Мы хотим участвовать в международных тендерах по работам в Карабахе, будем уточнять у российского экспортного центра в Азербайджане соответствующие нюансы. У российских компаний наработан большой опыт, на выставке в Баку они широко представлены и могут оказаться очень полезными Азербайджану в его масштабных строительных работах.