Qarabağ üçün “ağıllı kənd” layihələri!
“Rebuild Karabakh” sərgisində iki nəhəng maketi nümayiş etdiririk. Onlardan biri Azərbaycanın Füzuli rayonunun Dövlətyarlı kəndində tikiləcək “ağıllı kənd” modelidir. Oktyabr ayının 17-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Birinci xanım Mehriban Əliyeva bu layihə ilə tanış olublar, dövlət başçısı yaşıl və alternativ enerjidən istifadə, “ağıllı idarəetmə” sisteminin olacağı “ağıllı kənd” layihəsinin təməlini qoydu.
Zəngilan rayonunun Ağalı kəndi üçün bütün regiondakı ilk layihəni hazırlamışıq. Bu gün, 20 oktyabr tarixi Zəngilanın erməni işğalından azad edildiyi günüdür.
“Ağıllı kənd” layihəsinin sifarişçisi Azərbaycan Kənd Təsərrüfatı Nazirliyidir, lakin həyata keçirilməsi də daxil olmaqla            ideyanın özü tamamilə “AS Group Investment” şirkətinin işidir. Hesab edirik ki, “ağıllı kənd” ölkənin azad edilmiş ərazilərinin bərpası baxımından ən vacib layihədir.
Ümumiyyətlə, “AS Group Investment” şirkəti loqistika, kənd təsərrüfatı sektoru və başqa sahələr üçün həll variantları təklif edir. Xarici tərəfdaşlar və investorlar da daxil olmaqla əməkdaşlığa hazırıq. “Rebuild Karabakh” sərgisində - Azərbaycan tarixində işğal edilmiş ərazilərin bərpasına həsr olunmuş ilk sərgidə iştirak etməkdən məmnunuq. Hamımız bu anı çoxdan gözləyirdik və bu gün belə bir sərginin keçirilməsinə çox şadıq. Düşünürəm ki, iştirakçı şirkətlərin hər biri bu fikirlərimə şərik olacaq, “Rebuild Karabakh” sərgisi hər kəs üçün əsl bayramdır!

Smart Village Projects for Karabakh!
- At the Rebuild Karabakh exhibition, we are demonstrating two huge models; one is a model of a "Smart Village" to be built in the village of Devletyarly of Fizuli region in Azerbaijan. On 17 October Azerbaijani President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva got acquainted with this project, and the head of the state laid the foundation for a "Smart Village", where green and alternative energy is expected to be used (a "Smart  Management" system).
We prepared the very first project in the entire region for the village of Aghaly in the Zangilan region. Today, the 20th of October, is the Day of Liberation of Zangilan from the Armenian occupation. The customer of the "smart village" project is the Ministry of Agriculture of Azerbaijan, but the idea itself, including its implementation, is entirely the work of AS Group Investment. We believe that smart village is the most important project from the point of view of restoring the liberated territories of the country.
In general, AS Group Investment offers solutions for logistics, agricultural sector, etc. We are open for cooperation, including with foreign partners and investors. We are glad to participate in Rebuild Karabakh - the first exhibition in the history of Azerbaijan dedicated to the restoration of de-occupied territories. We have all been waiting for this moment for a very long time and are very glad that such an exhibition is being held today. I think each of the participating companies will share the opinion; Rebuild Karabakh is a real holiday for everyone!