Prezident Şuşa ilə bağlı Sərəncam verdi
Prezident İlham Əliyev "Məftun Abbasovun Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinin İdarə Heyətinin sədri təyin edilməsi haqqında" Sərəncam imzalyıb.
ABC.AZ xəbər verir ki, Sərəncamla Məftun Qurban oğlu Abbasov Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinin İdarə Heyətinin sədri təyin edilib.
Xatırladaq ki, Prezidentin 22 İyul 2021-ci il tarixində imzaladığı Sərəncam ilə Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsi” publik hüquqi şəxs yaradılıb. Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinin nizamnamə fondu 1 milyon manatdır və dövlət büdcəsinin vəsaiti hesabına formalaşır.

Президент издал распоряжение в связи с городом Шуша
Президент Азербайджана Ильхам Алиев назначил Мафтуна Аббасова председателем правления "Управления государственного заповедника город Шуша".
Как сообщает ABC.AZ, президент Азербайджана 22 июня 2021 года подписал указ "О создании Управления государственного заповедника города Шуша".
Уставный капитал публичного юридического лица "Управление государственного заповедника города Шуша" составляет 1 млн манатов.
Руководство Управлением осуществляет Совет правления из трех человек: председатель и два его заместителя.