Kabel məhsullarına tələbat artır
“GÖKNUR BAKI LTD” şirkəti gücü 35 kV-a qədər olan elektrik kabellərinin istehsalı ilə məşğuldur. İndiyə qədər Azərbaycanda, o cümlədən dövlət qurumlarında və özəl sektorda xeyli sayda layihə həyata keçirmişik. Bəzi MDB ölkələrinə - Gürcüstan, Qazaxıstan, Türkmənistan və başqa ölkələrə məhsul ixracını həyata keçiririk. Kabellərimiz bütün mövcud standartlara və tələblərə cavab verir, məhsullar dərhal laboratoriyada yoxlanılır.
Sərgidə iştirak yeni tərəfdaşlıq axtarışları ilə əlaqədardır. Təbii ki, biz Azərbaycanın işğaldan azad edilmiş ərazilərində həyata keçirilən layihələrdə maraqlıyıq. Artıq Qarabağda başlayan bir çox işlərdə iştirak edirik və ən qısa zamanda məhsullarımızın tədarükünü təşkil edirik. Əminəm ki, Qarabağ bölgəsində həyata keçirilən tikinti layihələrinin sayı yalnız artacaq.
Xüsusilə “BakuBuild” və “Rebuild Karabakh” sərgilərinin yüksək səviyyədə təşkil olunduğunu qeyd etmək istərdim. Yaranma mərhələsində olan xüsusi layihələr üçün ideal şəkildə uyğun olan bir çox şirkəti də burada görürük. Qeyd etmək istərdim ki, bu baxımdan “GÖKNUR BAKI LTD” şirkətinin istehsal etdiyi məhsullar təkcə ölkəmizdə deyil, həm də xaricdə reallaşdırılan bir sıra infrastruktur layihələri üçün maraqlı ola bilər, çünki tikintinin əvvəlində həmişə kabel məhsullarına ehtiyac olur.

Растет необходимость в кабельной продукции
GÖKNUR BAKI LTD занимается производством электрических кабелей напряжением до 35 кВ. До сих пор нами реализовано достаточное количество проектов в Азербайджане, в том числе в госучреждениях и в коммерческом секторе. Налажен и экспорт продукции в некоторые страны СНГ – Грузию, Казахстан, Туркменистан и др. Наши кабели соответствуют всем существующим стандартам и требованиям, выпускаемая продукция сразу же подвергается тестированию в лаборатории.
Участие в выставке связано с поиском новых партнерств. Безусловно, мы заинтересованы в проектах, реализуемых на освобожденных территориях Азербайджана. Мы уже задействованы в ряде работ, которые стартовали в Карабахе, и в максимально кратчайшие сроки организуем поставки своей продукции. Уверен, количество строительных проектов, реализуемых в карабахском регионе, будет только увеличиваться.
Особо хотелось бы отметить высокий уровень организации выставок BakuBuild и Rebuild Karabakh. Также мы видим здесь много компаний, идеально подходящих под конкретные проекты, которые находятся в процессе создания. Отмечу, что с этой точки зрения продукция, производимая GÖKNUR BAKI LTD, может быть интересна для целого ряда инфраструктурных проектов, и не только в нашей стране, ведь в самом начале строительства всегда возникает необходимость именно в кабельной продукции.