Kabel məhsullarına tələbat artır
“GÖKNUR BAKI LTD” şirkəti gücü 35 kV-a qədər olan elektrik kabellərinin istehsalı ilə məşğuldur. İndiyə qədər Azərbaycanda, o cümlədən dövlət qurumlarında və özəl sektorda xeyli sayda layihə həyata keçirmişik. Bəzi MDB ölkələrinə - Gürcüstan, Qazaxıstan, Türkmənistan və başqa ölkələrə məhsul ixracını həyata keçiririk. Kabellərimiz bütün mövcud standartlara və tələblərə cavab verir, məhsullar dərhal laboratoriyada yoxlanılır.
Sərgidə iştirak yeni tərəfdaşlıq axtarışları ilə əlaqədardır. Təbii ki, biz Azərbaycanın işğaldan azad edilmiş ərazilərində həyata keçirilən layihələrdə maraqlıyıq. Artıq Qarabağda başlayan bir çox işlərdə iştirak edirik və ən qısa zamanda məhsullarımızın tədarükünü təşkil edirik. Əminəm ki, Qarabağ bölgəsində həyata keçirilən tikinti layihələrinin sayı yalnız artacaq.
Xüsusilə “BakuBuild” və “Rebuild Karabakh” sərgilərinin yüksək səviyyədə təşkil olunduğunu qeyd etmək istərdim. Yaranma mərhələsində olan xüsusi layihələr üçün ideal şəkildə uyğun olan bir çox şirkəti də burada görürük. Qeyd etmək istərdim ki, bu baxımdan “GÖKNUR BAKI LTD” şirkətinin istehsal etdiyi məhsullar təkcə ölkəmizdə deyil, həm də xaricdə reallaşdırılan bir sıra infrastruktur layihələri üçün maraqlı ola bilər, çünki tikintinin əvvəlində həmişə kabel məhsullarına ehtiyac olur.

The need for cable products is growing
GÖKNUR BAKI LTD is engaged in the production of electrical cables up to 35 kV. So far, we have implemented a sufficient number of projects in Azerbaijan, including in state institutions and in the commercial sector. The export of products to some CIS countries - Georgia, Kazakhstan, Turkmenistan, etc. has been established. Our cables meet all existing standards and requirements, the products are instantly tested in the laboratory.
Our participation in the exhibition is associated with the search for new partnerships. Of course, we are interested in projects being implemented in the liberated territories of Azerbaijan. We are already involved in a number of works that have started in Karabakh, and we are organizing the supply of our products as soon as possible. I am sure that the number of construction projects being implemented in the Karabakh region will only increase.
I would especially like to note the high level of organisation of the BakuBuild and Rebuild Karabakh exhibitions. We also see many companies here that are ideally suited for specific projects that are in the process of being created. I would like to note that from this point of view, the products manufactured by GÖKNUR BAKI LTD may be interesting for a number of infrastructure projects, and not only in our country, because at the very beginning of construction there is always a need for cable products.