“Alufar” şirkəti alüminium sənaye və mebel profillərinin, mebel aksessuarlarının, alüminium fasad sistemlərinin satışında ixtisaslaşır. Qeyd edim ki, istehsal etdiyimiz profillər heç bir qatışıq olmadan (təxminən 98%) tərkibində az miqdarda dəmir olmaqla, təmiz alüminiumdan hazırlanır.
Şirkətimiz “Rebuild Karabakh 2022” sərgisində ALUFAR brendi altında müxtəlif layihələrdə istifadə olunmuş alüminium profil sistemlərini nümayiş edəcək. Yeni sistem olaraq Minimal və Eco Sürmə sistemləri, FT 100 C STEEL REINFORCED FACADE SYSTEMS. FT 100 C polad armaturlu fasad sistemləri sərgi ziyarətçilərinə və mütəxəssislərə təqdim olunacaq.
Alüminium profillərin istehsalının təşkili və həmin materiallardan istifadə etməklə yerli istehsalın inkişafı ilə yanaşı Qarabağda yaşayış, sənaye və infrastruktur tikintisidə iştirak etməkdir ki, bu da Qarabağ bölgəsinə yerləşəcək əhalinin qısa müddətdə evlərlə təmin olunmasına şərait yaradacaq.
Sərgidə nümayiş olunacaq layihələr bunlardır - Füzuli Hava limanı; Zəngilan Hava limanı; Gömrük İnzibati binası; Belvedere Yaşayış Kompleksi.
Sərgilərdə iştirak bizim fəaliyyətimizin vacib hissəsidir. Hesab edirəm ki, ixtisaslaşdırılmış sərgilər şirkətin inkişafı, əməkdaşlığın əhatə dairəsinin genişləndirilməsi, daxili və beynəlxalq bazarlarda tanıdılması üçün geniş perspektivlər açır.

Алим Исмаилов, директор ООО «ALUFAR»
Компания «ALUFAR» специализируется на продаже алюминиевых промышленных и мебельных профилей, мебельной фурнитуры, алюминиевых фасадных систем. Хотел бы отметить, что производимые нами профили изготавливаются из чистого алюминия (содержание около 98%) без каких-либо примесей с небольшим количеством железа.
На выставке “Rebuild Karabakh 2022” наша компания представит алюминиевые профильные системы, используемые в различных проектах под брендом ALUFAR. Посетителям и специалистам выставки будут представлены новые Минимальные и Эко раздвижные системы, FT 100 C STEEL REINFORCED FACADE SYSTEMS (фасадные системы со стальным армированием FT 100 C).
Помимо организации производства алюминиевых профилей и развития местного производства с использованием этих материалов, предполагается участие в строительстве жилья, промышленных объектов и инфраструктуры в Карабахе, что обеспечит условия для обеспечения жильем населения, которое будет расселяться в Карабахском регионе в ближайшее время.
Вот проекты, которые будут представлены на выставке - аэропорт Физули; аэропорт Зангилан; здание таможенного управления; жилой комплекс Бельведер.
Участие в выставках – важная часть нашей деятельности. Я считаю, что специализированные выставки открывают широкие перспективы для развития компании, расширения сферы сотрудничества, продвижения на внутреннем и международном рынках.