“Alufar” şirkəti alüminium sənaye və mebel profillərinin, mebel aksessuarlarının, alüminium fasad sistemlərinin satışında ixtisaslaşır. Qeyd edim ki, istehsal etdiyimiz profillər heç bir qatışıq olmadan (təxminən 98%) tərkibində az miqdarda dəmir olmaqla, təmiz alüminiumdan hazırlanır.
Şirkətimiz “Rebuild Karabakh 2022” sərgisində ALUFAR brendi altında müxtəlif layihələrdə istifadə olunmuş alüminium profil sistemlərini nümayiş edəcək. Yeni sistem olaraq Minimal və Eco Sürmə sistemləri, FT 100 C STEEL REINFORCED FACADE SYSTEMS. FT 100 C polad armaturlu fasad sistemləri sərgi ziyarətçilərinə və mütəxəssislərə təqdim olunacaq.
Alüminium profillərin istehsalının təşkili və həmin materiallardan istifadə etməklə yerli istehsalın inkişafı ilə yanaşı Qarabağda yaşayış, sənaye və infrastruktur tikintisidə iştirak etməkdir ki, bu da Qarabağ bölgəsinə yerləşəcək əhalinin qısa müddətdə evlərlə təmin olunmasına şərait yaradacaq.
Sərgidə nümayiş olunacaq layihələr bunlardır - Füzuli Hava limanı; Zəngilan Hava limanı; Gömrük İnzibati binası; Belvedere Yaşayış Kompleksi.
Sərgilərdə iştirak bizim fəaliyyətimizin vacib hissəsidir. Hesab edirəm ki, ixtisaslaşdırılmış sərgilər şirkətin inkişafı, əməkdaşlığın əhatə dairəsinin genişləndirilməsi, daxili və beynəlxalq bazarlarda tanıdılması üçün geniş perspektivlər açır.

Alim Ismayilov, Director of ALUFAR LLC
Alufar specialises in selling industrial aluminium profiles and furniture profiles, furniture accessories, aluminium facade systems. I would like to emphasise that the profiles we produce are made of pure aluminium without any additives (about 98%), with a small amount of iron mixture.
Our company will introduce aluminium profile systems used in different projects under the ALUFAR brand at the Rebuild Karabakh 2022 exhibition. As a novelty system, Minimal and Eco Sliding Systems, FT 100 C STEEL REINFORCED FACADE SYSTEMS will be demonstrated to the visitors and specialists.
The main purpose is to participate in the residential, industrial, and infrastructural construction in Karabakh in addition to the organisation of the production of aluminum profiles and the development of the local output using those materials; this will pave the way for providing houses to the population that will settle in the Karabakh region in a short time.
These projects will be introduced at the exhibition: Fuzuli Airport, Zangilan Airport, Customs Administration building, Belvedere Residential Complex.
It is an essential part of our activity to participate in the exhibitions. I believe that the specialised exhibitions provide prospects for the company's development, expanding the scope of cooperation, and promotion in the international markets.