Bu gün Zəngilan və Laçın rayonlarında hava limanları inşa edirik
“AzVirt” şirkəti Qarabağda reallaşdırılan strateji əhəmiyyətli layihələrdə fəal iştirak edir. Bunlar ilk növbədə, hava limanlarının tikintisidir. Füzuli hava limanı rekord müddətdə - cəmi səkkiz ayda inşa edilib. Burada uçuş-eniş zolağının və perron tikintisi ilə məşğul idik. Bu gün Zəngilan və Laçın rayonlarında hava limanları inşa edirik. Oktyabr ayının 20-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri İlham Əliyev və ölkənin Birinci xanımı Mehriban Əliyeva Zəngilan hava limanında tikinti işlərinin gedişi ilə tanış oldular. Bu hava limanı ağır yük təyyarələri də daxil olmaqla bütün növ təyyarələri qəbul edə biləcək.
Bununla yanaşı, “AzVirt” şirkəti magistral yolların, o cümlədən Zəfər Yolunun 17 kilometrlik hissəsinin, eləcə də Füzuli-Hadrut, Kəlbəcər-Laçın və Zəngilan-Ağbənd avtomobil yollarının tikintisi layihələrində iştirak edir.
“Rebuild Karabakh” sərgisi özümüzü bir daha tanıtmaq baxımından bizim üçün çox yaxşı bir fürsətdir. Bu, Qarabağın bərpasına həsr olunmuş xüsusi tarixi hadisədir. Öz məhsul və xidmətlərini məmnuniyyətlə təqdim edən xarici iş adamlarının sərgiyə olan böyük marağını görməkdən məmnunam. Onlar bizə, Azərbaycana görə xoşbəxtdirlər, ölkəmizin inkişafına töhfə verməkdən məmnundurlar.
“AzVirt” şirkəti də daxil olmaqla, yerli şirkətlər üçün bəlkə də ən vacib məsələ tarixi Qarabağın bərpasında iştirak faktıdır! Düşünürəm ki, bütün sərgi iştirakçıları bu fikri paylaşır. Tədbirin uğurla keçirilməsi münasibətilə hər kəsi təbrik edirəm!

Сегодня мы строим аэропорты в Зангилане и Лачыне
Компания AzVirt активно задействована в стратегически важных проектах, реализуемых в Карабахе. Прежде всего, это строительство аэропортов. Воздушная гавань в Физули была построена в рекордно короткие сроки – всего за восемь месяцев. Мы занимались строительством взлетно-посадочной полосы и перрона. Сегодня строим аэропорты в Зангилане и Лачыне. 20 октября президент Азербайджана Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева ознакомились с ходом строительных работ в Зангиланском аэропорту. Он сможет принимать все типы воздушных судов, включая тяжелые грузовые самолеты.
Кроме того, AzVirt задействована в проектах строительства магистральных автодорог, в том числе 17-километрового участка Дороги победы, а также автодорог Физули-Гадрут, Кельбаджар-Лачын и Зангилан-Агбенд.
Выставка Rebuild Karabakh для нас – очень хороший повод еще раз заявить о себе. Это особенное историческое событие, посвященное восстановлению Карабаха. Рад видеть огромную заинтересованность в выставке со стороны иностранных бизнесменов, которые с удовольствием презентуют свою продукцию и услуги. Они рады за нас, за Азербайджан, рады внести свой вклад в развитие нашей страны.
Пожалуй, самое главное для отечественных компаний, в том числе AzVirt – факт участия в исторической Rebuild Karabakh! Думаю, это мнение разделяют все участники выставки. Поздравляю всех с ее успешным проведением!