Bu gün Zəngilan və Laçın rayonlarında hava limanları inşa edirik
“AzVirt” şirkəti Qarabağda reallaşdırılan strateji əhəmiyyətli layihələrdə fəal iştirak edir. Bunlar ilk növbədə, hava limanlarının tikintisidir. Füzuli hava limanı rekord müddətdə - cəmi səkkiz ayda inşa edilib. Burada uçuş-eniş zolağının və perron tikintisi ilə məşğul idik. Bu gün Zəngilan və Laçın rayonlarında hava limanları inşa edirik. Oktyabr ayının 20-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri İlham Əliyev və ölkənin Birinci xanımı Mehriban Əliyeva Zəngilan hava limanında tikinti işlərinin gedişi ilə tanış oldular. Bu hava limanı ağır yük təyyarələri də daxil olmaqla bütün növ təyyarələri qəbul edə biləcək.
Bununla yanaşı, “AzVirt” şirkəti magistral yolların, o cümlədən Zəfər Yolunun 17 kilometrlik hissəsinin, eləcə də Füzuli-Hadrut, Kəlbəcər-Laçın və Zəngilan-Ağbənd avtomobil yollarının tikintisi layihələrində iştirak edir.
“Rebuild Karabakh” sərgisi özümüzü bir daha tanıtmaq baxımından bizim üçün çox yaxşı bir fürsətdir. Bu, Qarabağın bərpasına həsr olunmuş xüsusi tarixi hadisədir. Öz məhsul və xidmətlərini məmnuniyyətlə təqdim edən xarici iş adamlarının sərgiyə olan böyük marağını görməkdən məmnunam. Onlar bizə, Azərbaycana görə xoşbəxtdirlər, ölkəmizin inkişafına töhfə verməkdən məmnundurlar.
“AzVirt” şirkəti də daxil olmaqla, yerli şirkətlər üçün bəlkə də ən vacib məsələ tarixi Qarabağın bərpasında iştirak faktıdır! Düşünürəm ki, bütün sərgi iştirakçıları bu fikri paylaşır. Tədbirin uğurla keçirilməsi münasibətilə hər kəsi təbrik edirəm!

Today we are building airports in Zangilan and Lachyn
AzVirt is actively involved in strategically important projects in Karabakh. First of all, this is the construction of airports. The air harbor in Fizuli was built in record time - in just eight months. We were engaged in the construction of the runway and apron. Today we are building airports in Zangilan and Lachyn. On the 20th of October, Azerbaijani President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva got acquainted with the progress of construction work at the Zangilan airport. It will be able to receive all types of aircraft, including heavy cargo aircraft.
In addition, AzVirt is involved in projects for the construction of trunk roads, including the 17-kilometer section of the Victory Road, as well as the Fizuli-Hadrut, Kelbajar-Lachyn and Zangilan-Agbend highways.
The Rebuild Karabakh exhibition is a very good reason for us to once again declare ourselves. This is a special historical event dedicated to the restoration of Karabakh. I am glad to see the great interest in the exhibition from foreign businessmen who are happy to present their products and services. They are happy for us, for Azerbaijan, they are happy to contribute to the development of our country.
Perhaps the most important thing for domestic companies, including AzVirt, is the fact of participation in the historical Rebuild Karabakh! I think this opinion is shared by all the exhibitors. Congratulations to everyone on its successful implementation!