Biz fəxr edirik: Qarabağ bölgəsindəki beynəlxalq hava limanları!
“AzVirt” şirkəti “Qarabağın bərpası” sərgisində öz iştirakını vacib hesab edir və işğaldan azad edilmiş ərazilərdə tikinti işlərində iştirak edir. Biz bu regionda layihələrin həyata keçirilməsi üzrə növbəti tenderlərdə iştirak edəcəyik.
Biz artıq istifadəyə verilmiş Füzuli hava limanının uçuş-enmə zolağını (uzunluğu 3000 metr, eni 60 metr), təyyarə dayanacağını və hava limanına gedən, yolu tikmişik.
Həmçinin biz Zəngilan Beynəlxalq Hava Limanında uçuş-enmə zolağını (eyni göstəricilər) və 60 min kvadratmetr sahəsi olan təyyarə dayanacağını inşa etmişik. Azərbaycan və Türkiyə prezidentlərinin iştirakı ilə bu hava limanının rəsmi açılışı 20 oktyabr 2022-ci ildə baş tutdu.
Tikilməkdə olan Laçın aeroportunun ərazisində torpaq işləri aparılır, orada relyef çətindir. Ancaq biz inanırıq ki, 2025-ci ilin əvvəlində bütün iş həcmini (həmçinin 3000 metrlik uçuş-enmə zolağının, təyyarə dayanacağının və hava limanına gedən yolun inşasını) başa çatdıracağıq.
Qarabağda şirkətimiz aşağıdakı avtomobil yollarında texniki göstəriciləri və fiziki işlərin həcmini müəyyən edib: Füzuli-Hadrut (13,6 km-lik hissə), Zəfər Yolu (17 km), Əhmədbəyli-Füzuli-Şuşa (17 km-lik hissə), Zəngəzur dəhlizi üzrə - Zəngilan-Ağbənd yolu (20 km), eləcə də Kəlbəcər-Laçın yolu (37,8 km).
Şirkətin Qarabağdakı layihələri bizim üçün bir prioritetdir.
Bundan əlavə, AzVirt-in Azərbaycanın digər şəhərlərində, eləcə də xaricdə - Qırğızıstanda (Cəlilabad-Oş yolu), Serbiyada (iki layihə) və Bosniya-Herseqovinada bir çox layihəsi var.

Гордимся: международные аэропорты в Карабахском регионе!
Компания AzVirt считает важным своё участие в выставке «Восстановление Карабаха», и задействована в строительных работах на освобожденных территориях. Мы примем участие в дальнейших тендерах по осуществлению проектов в этом регионе.
Мы построили взлетно-посадочную полосу Физулинского аэропорта (длина 3 000 метров, ширина - 60 метров), перрон и дорогу к аэропорту, который уже сдан в эксплуатацию.
Также мы построили взлетно-посадочную полосу в международном аэропорту Зангилана (те же показатели) и перрон площадью 60 тыс. кв м. Этот аэропорт официально открылся 20 октября 2022 года с участием президентов Азербайджана и Турции.
На территории строящегося Лачинского аэропорта ведутся земляные работы, там сложный рельеф. Но мы полагаем, что в начале 2025 года завершим весь объем работ (тоже взлетно-посадочная полоса длиной 3000 м, перрон и дорога к аэропорту).
В Карабахе наша компания определила технические показатели и объемы физических работ на следующих автомобильных дорогах:  Физули-Гадрут (участок протяженностью 13,6 км), «Зафар йолу» (участок 17 км), Ахмедбейли-Физули-Шуша (17 км), на Зангезурском коридоре — дорога Зангилан-Агбенд (20 км), а также Кяльбаджар-Лачин (37,8 км).
Проекты компании в Карабахе — в приоритете.
Помимо этого у AzVirt много проектов по другим городам Азербайджана, а также за границей — в Кыргызстане (дорога Джалилабад-Ош), в Сербии (два проекта), в Боснии-Герцеговине.