“BakuBuild” və “Rebuild Karabakh” sərgiləri böyük təəssürat yaratdı!
“Inkoel” şirkəti iki istiqamətdə fəaliyyət göstərir – “Digital Transformation” istehsal proseslərinin avtomatlaşdırılması və “Energy Transition” indi hər kəsin haqqında danışdığı “yaşıl” energetika. Biz ümumi sistemə inteqrasiya olunmuş öz “Microgrid” sistemlərimizi hazırlayırıq. Bunlar “ağıllı” sistemlərdir, biz işin bütün sahələrinə rəqəmsallaşma prizmasından baxırıq. Biz bununla da digər şirkətlərdən fərqlənirik.
“Inkoel” şirkəti həmçinin yeni texnologiyalardan istifadə edilən enerji yükləmə sistemlərini hazırlayır və yığır. Ancaq bizim əsas işimiz infrastrukturun yaradılması, proqram təminatını təqdim etməkdir. Giriş müştərinin istəyindən asılı olaraq rəqəmsal protokollar, RFID, kameralar vasitəsilə həyata keçirilir.
“BakuBuild” və “Rebuild Karabakh” sərgiləri böyük təəssürat yaratdı! Mən həm ziyarətçilərdən, həm də iştirakçılardan belə böyük maraq gözləmirdim. Bütün pavilyonlar məlumatlandırıcı şəkildə təchiz olunub, hamısı çox iddialıdır, artıq hazır həll variantlarını təqdim edir. Görünür, peşəkarlar sərgi tədbirləri üçün darıxıblar. İnsanlar istiqamətləri və təmayülləri fəal şəkildə öyrənirlər. Düşünürəm ki, bunlar biznesin, bütövlükdə ölkənin və əlbəttə ki, Qarabağ bölgəsinin daha da inkişafına təkan verəcək çox səmərəli sərgilərdir.
Qeyd edim ki, şirkətimiz Azərbaycanın azad edilmiş ərazilərinin bərpası ilə bağlı layihələrdə iştirak etməkdə maraqlıdır. Artıq bu istiqamətdə danışıqlar aparılır, üstəlik, bir neçə təşəbbüs üzrə müsbət nəticəyə ümid edirik.

BakuBuild и Rebuild Karabakh произвели большое впечатление!
У компании Inkoel два направления – автоматизации производственных процессов Digital Transformation и «зеленая» энергетика, как принято сейчас говорить, Energy Transition. Мы разворачиваем свои Microgrid-системы, которые интегрируются в общую систему. Эти системы «умные», на все направления бизнеса мы смотрим через призму диджитализации. Этим мы преимущественно отличаемся от других компаний.
Inkoel также разрабатывает и собирает системы зарядных устройств с использованием новых технологий. Но главное, мы создаем инфраструктуру, предоставляем программное обеспечение. Доступ осуществляется по цифровым протоколам, RFID, камерам – в зависимости от пожеланий заказчика.
Выставки BakuBuild и Rebuild Karabakh произвели большое впечатление! Я не ожидал такого огромного интереса, как со стороны посетителей, так и участников. Все павильоны информативно оборудованы, все весьма амбициозны, представляют уже готовые решения. Видно, что профессионалы соскучились по выставочным мероприятиям. Люди активно сверяют направления, тренды. Думаю, это очень продуктивные выставки, которые дадут импульс дальнейшему развитию бизнеса, страны в целом и, разумеется, карабахского региона.
Отмечу, что наша компания заинтересована в участии в проектах, связанных с восстановлением освобожденных территорий Азербайджана. Уже ведутся переговоры в этом направлении, причем, по нескольким инициативам, и мы надеемся на позитивный результат.