1-ci Azərbaycan Beynəlxalq: "Qarabağın Bərpa, Yenidənqurma və İnkişafı" Rebuild Karabakh 2021 sərgisi
28 i̇yul 2021 0000
20-22 oktyabr 2021-ci il tarixində Bakıda 1-ci Azərbaycan Beynəlxalq "Qarabağın Bərpa, Yenidənqurma və İnkişafı" Rebuild Karabakh 2021 sərgisinin keçirilməsi planlaşdırırlır.
Sərginin məqsədi müxtəlif ölkələrdən olan şirkətlərin Qarabağ bölgəsinin sürətli bərpasına töhfə verə biləcək unikal təcrübə, innovativ həll variantları və investisiya təkliflərini bir platformada nümayiş etdirməkdir. Sərgi həmçinin şirkətlərin və dövlət qurumlarının nümayəndələri arasında dialoq üçün ünsiyyət platforması yaradacaq.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti öz çıxışlarında dəfələrlə qeyd etmişdir ki, Qarabağ bölgəsinin inkişafı ölkə üçün prioritet vəzifədir. Bu baxımdan, Qarabağın zəngin təbii ehtiyatlarını və iqtisadi potensialını nəzərə alaraq, “Rebuild Karabakh 2021” sərgisi geniş iqtisadi fəaliyyət sahələrini əhatə etməyi planlaşdırır və aşağıdakı sektorları təmsil edən şirkətləri sərgidə iştiraka dəvət edir: Banklar və investisiyalar, Təhlükəsizlik, Hasilat sənayesi, Səhiyyə, İnformasiya texnologiyalar, Təhsil, Qida sənayesi, Kənd təsərrüfatı, İnşaat, Yol tikintisi və infrastruktur, Nəqliyyat, Turizm və mədəni irs, Energetika və Ekologiya.
Sərgidə təqdim ediləcək müxtəlif sektorlar tədbiri xüsusən əlamətdar edir və Qarabağda birgə layihələrin həyata keçirilməsi üçün müxtəlif sənaye sahələrinin nümayəndələri arasında yeni müqavilələrin bağlanmasına imkan yaradır.
Sərginin keçiriləcəyi 3 gün ərzində iştirakçıları və qonaqları əlavə tədbirləri ehtiva edən maraqlı proqram gözləyir.
Sərgi Qarabağ Dirçəliş Fondu, Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) dəstəyi ilə keçirilir. Sərginin təşkilatçısı “Caspian Event Organizes” (“CEO”) şirkətidir.
“Rebuild Karabakh 2021” sərgisində iştirak etmək və daha ətraflı məlumat almaq üçün sərgi təşkilatçıları ilə əlaqə saxlaya bilərsiniz (+994124041000, [email protected])

1st Azerbaijan International: “Restoration, Reconstruction and Development of Karabakh” Rebuild Karabakh 2021 Exhibition
28 july 2021 0000
The 1st Azerbaijan International Reconstruction and Development of Karabakh Exhibition, “Rebuild Karabakh 2021”, will be held on the 20th to the 22nd of October 2021.
The exhibition aims to demonstrate unique experience, innovative solutions and investment proposals of companies from different countries, which can contribute to the rapid restoration of the Karabakh region, on one platform. The exhibition will provide an opportunity to create a communication platform for dialogue between representatives of companies and government agencies.
In his speeches, the President of Azerbaijan has repeatedly noted that the development of the Karabakh region is a priority task for the country. Given the rich natural resources and economic potential of Karabakh, the exhibition plans to cover a wide range of economic activities and invites campaigns from the following sectors: Banks and Investments; Safety; Extractive Industry; Healthcare; Information Technology; Education; Food Industry; Agriculture; Construction; Road Construction and Infrastructure; Transport; Tourism and Cultural Heritage; Energy; Ecology.
The variety of sectors that will be presented at the exhibition makes the event particularly significant, creating an opportunity for the conclusion of new contracts between representatives of various industries for the implementation of joint projects in Karabakh.
During all 3 days of the exhibition, an interesting programme of additional events awaits participants and visitors.
The 1st Azerbaijan Reconstruction and Development of Karabakh Exhibition “Rebuild Karabakh”, is supported by the Karabakh Revival Foundation, the Small and Medium Business Development Agency of the Republic of Azerbaijan (SMBDA) and the Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO). The exhibition is organized by Caspian Event Organizers.
To participate in the Rebuild Karabakh exhibition and receive more detailed information, please contact the organizers at +994124041000, [email protected]