1-ci Azərbaycan Beynəlxalq: "Qarabağın Bərpa, Yenidənqurma və İnkişafı" Rebuild Karabakh 2021 sərgisi
28 i̇yul 2021 0000
20-22 oktyabr 2021-ci il tarixində Bakıda 1-ci Azərbaycan Beynəlxalq "Qarabağın Bərpa, Yenidənqurma və İnkişafı" Rebuild Karabakh 2021 sərgisinin keçirilməsi planlaşdırırlır.
Sərginin məqsədi müxtəlif ölkələrdən olan şirkətlərin Qarabağ bölgəsinin sürətli bərpasına töhfə verə biləcək unikal təcrübə, innovativ həll variantları və investisiya təkliflərini bir platformada nümayiş etdirməkdir. Sərgi həmçinin şirkətlərin və dövlət qurumlarının nümayəndələri arasında dialoq üçün ünsiyyət platforması yaradacaq.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti öz çıxışlarında dəfələrlə qeyd etmişdir ki, Qarabağ bölgəsinin inkişafı ölkə üçün prioritet vəzifədir. Bu baxımdan, Qarabağın zəngin təbii ehtiyatlarını və iqtisadi potensialını nəzərə alaraq, “Rebuild Karabakh 2021” sərgisi geniş iqtisadi fəaliyyət sahələrini əhatə etməyi planlaşdırır və aşağıdakı sektorları təmsil edən şirkətləri sərgidə iştiraka dəvət edir: Banklar və investisiyalar, Təhlükəsizlik, Hasilat sənayesi, Səhiyyə, İnformasiya texnologiyalar, Təhsil, Qida sənayesi, Kənd təsərrüfatı, İnşaat, Yol tikintisi və infrastruktur, Nəqliyyat, Turizm və mədəni irs, Energetika və Ekologiya.
Sərgidə təqdim ediləcək müxtəlif sektorlar tədbiri xüsusən əlamətdar edir və Qarabağda birgə layihələrin həyata keçirilməsi üçün müxtəlif sənaye sahələrinin nümayəndələri arasında yeni müqavilələrin bağlanmasına imkan yaradır.
Sərginin keçiriləcəyi 3 gün ərzində iştirakçıları və qonaqları əlavə tədbirləri ehtiva edən maraqlı proqram gözləyir.
Sərgi Qarabağ Dirçəliş Fondu, Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) dəstəyi ilə keçirilir. Sərginin təşkilatçısı “Caspian Event Organizes” (“CEO”) şirkətidir.
“Rebuild Karabakh 2021” sərgisində iştirak etmək və daha ətraflı məlumat almaq üçün sərgi təşkilatçıları ilə əlaqə saxlaya bilərsiniz (+994124041000, [email protected])

1-ая Азербайджанская Международная Выставка Rebuild Karabakh 2021: «Восстановление, Реконструкция и Развитие Карабаха»
28 июля 2021 0000
С 20 по 22 октября 2021 года в Баку планируется проведение 1-ой Азербайджанской Международной Выставки «Восстановление, Реконструкция и Развитие Карабаха» Rebuild Karabakh 2021.
Цель проведения выставки – продемонстрировать на одной площадке уникальный опыт, инновационные решения, инвестиционные предложения компаний из разных стран, которые могут способствовать быстрому восстановлению Карабахского региона. Выставка предоставит возможность для создания коммуникационной платформы для диалога между представителями компаний и государственных структур.
В своих выступлениях Президент Азербайджана не раз отмечал, что развитие Карабахского региона является первостепенной задачей для страны. Учитывая богатые природные ресурсы и экономический потенциал Карабаха, выставка Rebuild Karabakh планирует охватить широкий спектр экономической деятельности и приглашает к участию компании из следующих секторов: банки и инвестиции; безопасность; добывающая промышленность; здравоохранение; информационные технологии; образование; пищевая промышленность; сельское хозяйство; строительство; строительство и инфраструктура дорог; транспорт; туризм и культурное наследие; энергетика; экология.
Разнообразие секторов, которые будут представлены на выставке, делает событие особо значимым, создавая возможность для заключения новых контрактов между представителями различных отраслей для реализации совместных проектов в Карабахе.
На протяжении всех 3 дней выставки участников и посетителей ждет интереснейшая программа дополнительных мероприятий.
Выставка поддерживается Фондом возрождения Карабаха, Агентством развития малого и среднего бизнеса Азербайджанской Республики, а также Фондом Поощрения Экспорта и Инвестиций в Азербайджане. Организатором выставки является компания Caspian Event Organises.
Для участия в выставке Rebuild Karabakh и получения более подробной информации связывайтесь с организаторами по телефону: +994124041000, [email protected]