Sərgidə gördüklərim bütün gözləntilərimi aşdı!
- Peşə məktəbində memarlıq dizaynını tədris edirəm. İnşaat sərgisi mənə burada təqdim olunan şirkətlərin məhsulları haqqında bütün lazımi məlumatları əldə etməyə kömək etdi. Məsələn, əlverişli qiymətə yüksək keyfiyyət, davamlılıq, ətraf mühitə uyğunluq və yeniliyi təmin edən sərfəli tikinti materialları haqqında çox şey öyrəndim. Tələbələrlə bölüşəcəyim üçün çox şey var.
Fikrimcə beynəlxalq sərgilər Azərbaycanın mövqeyini dünyada mükəmməl şəkildə tanıdır. Bu sərgilər gələcək əməkdaşlıq üçün şirkət və firmaların axtarışında kömək edirlər. Belə ki, "Rebuild Karabakh" sərgisinin ən maraqlı ekspozisiyaları Qarabağın yenidən qurulmasında iştirak edən şirkətlər tərəfindən təqdim olunur. Füzuli və Cəbrayıldakı yaşayış komplekslərinin maketləri məni heyran etdi. Təsəvvür edirəm ki, bu və digər rayonlar dirçəlişdən sonra necə də gözəl görünəcəklər. Torpaqlarımız işğal altında olarkən mən bölgənin işğaldan sonra necə yenilənəcəyini xəyal edirdim. Sərgidə gördüklərim bütün gözləntilərimi aşdı!
Bu ilin yazında Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Füzuli Peşə Liseyi binasının layihələndirilməsi və tikintisi ilə bağlı tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb. Mən çox istərdim ki, Mərkəzimiz bu təhsil müəssisəsi ilə yaxından əməkdaşlıq etsin. Bundan əlavə, tələbələrimizi Qarabağ iqtisadi rayonunda yaşayış obyektlərinin və dövlət binalarının tikintisinə cəlb etmək yaxşı olardı.

What I saw at the show was beyond all my expectations!
- I teach architectural design at the vocational school. The construction exhibition helped me to get all the necessary information about the products of the companies presented here. For example, I learned a lot about economical building materials that provide high quality, durability, environmental friendliness, and innovation at an affordable price. I will have something to share with my students.
I believe that international exhibitions position Azerbaijan perfectly in the world. They help to find companies and firms for future cooperation. For example, the most interesting expositions at the Rebuild Karabakh exhibition were presented by companies involved in the reconstruction of Karabakh. I was impressed by the models of residential complexes in Fizuli and Jabrayil. I can imagine how beautiful these and other neighborhoods will look after the rebuilding. When our lands were under occupation, I dreamed of how the region would be renewed after the liberation. What I saw at the exhibition was beyond my expectations!
In the spring of this year, President Ilham Aliyev signed an order on measures to design and construct the building of the Fizuli Vocational Lyceum. I would very much like our Center to cooperate closely with this educational institution. In addition, it would be nice to involve our students in the construction of residential facilities and state buildings in the Karabakh economic region.