Qarabağ Qafqazın ən gözəl bölgəsi olacaq!
- İyirmi beş ildir ki, mən mediada işləyirəm və beynəlxalq sərgilərdə həmişə məmnuniyyətlə iştirak edirəm. "Rebuild Karabakh" işğaldan azad edilmiş torpaqların bərpasında əsas istiqamətdir. Burada yerli və xarici təşkilatlar təmsil olunur. Qarabağ Dirçəliş Fondunu xüsusi qeyd etmək istərdim.
Vətən müharibəsindən sonra mən Qarabağda yüksək səviyyədə təşkil olunmuş hökumət tədbirlərində iştirak etmişəm. Bu bölgənin yenidən qurulması ilə bağlı genişmiqyaslı işlərin şahidi olmuşam.
Uşaqlıqdan konstruktorları sevirəm. Bəlkə də buna görə tikinti sahəsi mənə maraqlıdır. Məsələn, belə olur ki, siz böyük sərgi ekranında idman meydançasını görürsünüz və bir müddət sonra onu öz gözlərinizlə görə bilərsiniz. Əminəm ki, sürətlə həyata keçirilən bərpa işləri Qarabağı tezliklə Qafqazın ən gözəl bölgəsinə çevirəcək.
Sərgiləri lazımsız vaxt itkisi hesab edən bəzi insanların fikirləri ilə razı deyiləm. Bu cür tədbirlər sizə şirkətlər və özəl firmalarla əlaqə qurmağa, məhsullarınızı təqdim etməyə, dünya bazarına çıxarmağa və ya beynəlxalq təşkilatların ölkənizdə rəsmi nümayəndəsi olmağa imkan verir. Yeri gəlmişkən, Azərbaycanda bütün şirkətlər bir-birini tanımır. Məlumatlılıq görüşlər və müzakirələr üçün platformanı təmin edən sərgilərlə yaranır.

Karabakh will become the most beautiful region of the Caucasus!
- Having worked in the media for twenty-five years, I always enjoy participating in international exhibitions that are represented by local and foreign organizations. I would like to especially mention the Karabakh Revival Fund.
After the Patriotic War, I took part in the high-level government events organized in Karabakh. I have witnessed large-scale reconstruction activities in this region.
I have loved creative building sets since my childhood. Perhaps that is why the construction industry is of particular interest to me. For example, having seen a sports ground on a big exhibition screen, I want to see it with my own eyes after a while.
I do not agree with some people who think that exhibitions are a waste of time. Such events allow us to establish contacts with companies and private firms, present our products, introduce them to the world market, or become an official representative of international organizations in our country. By the way, not all companies in Azerbaijan know about each other. Awareness comes through exhibitions, which create a platform for meetings and discussions.