Qarabağ Qafqazın ən gözəl bölgəsi olacaq!
- İyirmi beş ildir ki, mən mediada işləyirəm və beynəlxalq sərgilərdə həmişə məmnuniyyətlə iştirak edirəm. "Rebuild Karabakh" işğaldan azad edilmiş torpaqların bərpasında əsas istiqamətdir. Burada yerli və xarici təşkilatlar təmsil olunur. Qarabağ Dirçəliş Fondunu xüsusi qeyd etmək istərdim.
Vətən müharibəsindən sonra mən Qarabağda yüksək səviyyədə təşkil olunmuş hökumət tədbirlərində iştirak etmişəm. Bu bölgənin yenidən qurulması ilə bağlı genişmiqyaslı işlərin şahidi olmuşam.
Uşaqlıqdan konstruktorları sevirəm. Bəlkə də buna görə tikinti sahəsi mənə maraqlıdır. Məsələn, belə olur ki, siz böyük sərgi ekranında idman meydançasını görürsünüz və bir müddət sonra onu öz gözlərinizlə görə bilərsiniz. Əminəm ki, sürətlə həyata keçirilən bərpa işləri Qarabağı tezliklə Qafqazın ən gözəl bölgəsinə çevirəcək.
Sərgiləri lazımsız vaxt itkisi hesab edən bəzi insanların fikirləri ilə razı deyiləm. Bu cür tədbirlər sizə şirkətlər və özəl firmalarla əlaqə qurmağa, məhsullarınızı təqdim etməyə, dünya bazarına çıxarmağa və ya beynəlxalq təşkilatların ölkənizdə rəsmi nümayəndəsi olmağa imkan verir. Yeri gəlmişkən, Azərbaycanda bütün şirkətlər bir-birini tanımır. Məlumatlılıq görüşlər və müzakirələr üçün platformanı təmin edən sərgilərlə yaranır.

Карабах станет самым прекрасным регионом Кавказа!
- Двадцать пять лет я работаю в медиа и всегда с удовольствием принимаю участие в международных выставках. Rebuild Karabakh – основное направление в возрождении освобожденных от оккупации земель. Здесь представлены местные и зарубежные организации. Особо хотелось отметить Фонд возрождения Карабаха.
После Отечественной войны я принимал участие в правительственных мероприятиях, организованных на высоком уровне в Карабахе. Был свидетелем масштабных работ по реконструкции данного региона.
С детства люблю конструкторы. Возможно, поэтому строительная сфера особа мне интересна. Бывает, к примеру, увидишь на большом выставочном экране спортивную площадку и через какое-то время можно лицезреть ее воочию. Уверен, осуществляемые быстрыми темпами восстановительные работы в скором времени превратят Карабах в самый прекрасный регион на Кавказе.
Я не согласен с мнением некоторых людей, считающих выставки лишней тратой времени. Такие мероприятия позволяют наладить контакты с компаниями и частными фирмами, представить свою продукцию, вывести ее на мировой рынок или же стать официальным представителем международных организаций в своей стране. Кстати, в Азербайджане не все компании знают друг о друге. Информированность приходит с выставками, которые создают платформу для встреч и дискуссий.