Qarabağ iqtisadi rayonunun yenidən qurulmasına töhfəmiz
"PROMEX TECH" şirkəti xüsusi texnikanın istehsalı üzrə ixtisaslaşmış beynəlxalq Çin dövlət təşkilatı "XCMG"nin rəsmi distribütorudur. Şirkətin Fuçjou şəhərində yerləşən zavodu kran, yol, yanğın, karxana, sanitariya texnikası, yükləyicilər, üfüqi istiqamətli qazma qurğuları, yüksək hündürlük işləri üçün avadanlıqlar, tunel qazma kompleksləri, beton avadanlıqları, ekskavatorlar və xüsusi maşınlar istehsal edir.
"XCMG" texnikası (1360 adda məhsul) dünyanın 180-dən çox ölkəsində satılır, 300 xarici diler, 40 nümayəndəlik və 2000 xidmət nöqtəsinə malikdir. Şirkət Çin inşaat maşınqayırma sənayesində birinci, xüsusi avadanlıq istehsalçılarının reytinqinə görə dünyada 3-cü yerdədir.
"Qarabağın bərpası, yenidən qurulması və inkişafı" beynəlxalq sərgisi vasitəsilə biz ilk dəfə olaraq "XCMG"nin xüsusi texnikalarını təqdim edirik. Burada təqdim olunan heç bir markanın bizim kimi məhsulları və rəsmi zəmanəti yoxdur. Məqsədimiz təkcə Azərbaycan bazarına çıxmaq və istehlakçını xüsusi texnika ilə tanış etmək deyil, həm də Azərbaycanın Qarabağ iqtisadi rayonunun yenidən qurulmasına töhfə verməkdir.
Sərginin təşkilatçılarına təşəkkür etmək istəyirəm. Sərgi bizim üçün məhsuldar oldu! Artıq Şuşa, Laçın və Füzuliyə xüsusi texnikanın tədarükü üzrə müqavilə bağlamağı planlaşdırdığımız ilk müştərilər var.

Our contribution to restoration of Karabakh Economic Region
PROMEX TECH GROUP is the official distributor of the international state-owned company XCMG (China), which specializes in the manufacture of special equipment. Its plant in Fuzhou produces cranes, firefighting, quarry, ambulance vehicles, loaders, horizontal directional drilling rigs, equipment for high-rise works, tunnel boring equipment, concrete equipment, excavators, and special vehicles.
XCMG-produced machinery (1360 articles) is sold in over 180 countries; the company enjoys 300 overseas dealers, 40 representative offices, and 2000 aftersale service offices. The company ranks No.1 in the Chinese construction machine-building sector and No.3 in the global ranking of special machinery manufacturers.
This is the first ever time we are presenting XCMG machinery by means of the International “Restoration, Reconstruction and Development of Karabakh” Exhibition. No other brand here could match our products and official warranty. Not only are we planning to access the Azerbaijani market and present our special machinery to the consumer, but we are also set to contribute to the restoration of the Karabakh Economic Region.
I would like to say thank you to the exhibition organizers, as it turned out very productive! We have already met our first customers, and we are planning to strike a deal to supply special machinery to Shusha, Lachin, and Fuzuli.