Qarabağ Azərbaycandır! Mən fəxr edirəm ki, bu gözəl ölkənin vətəndaşıyam!
- Mən birinci Qarabağ müharibəsində iştirak etmişəm, yaralanmışam və II qrup əliləm. Mənim üçün Qarabağa həsr olunmuş sərgi xüsusi əhəmiyyət daşıyır. Sevindirici haldır ki, hazırda Qarabağımızın bərpasına böyük diqqət yetirilir. Bunu "Rebuild Karabakh" sərgisində təqdim olunan stendlər göstərir, burada azad edilmiş torpaqların yenidənqurma layihələrini görə bilərsiniz.
Hesab edirəm ki, beynəlxalq səviyyəli sərgi ziyarətçilərə həm yerli, həm də xarici şirkətlərin təklif etdiyi məhsullarla yaxından tanış olmaq imkanı verir. Bu yaxınlarda öyrəndim ki, Qarabağ iqtisadi rayonunun inkişaf prosesinə yerli "Mətanət A" brendi qoşulub.
"Rebuild Karabakh" sərgisi sayəsində Mənzil İnşaatı Dövlət Agentliyinin rəhbəri Sadıq Sadıqovla görüşdüm və o, Füzulidə, Zəngilanda və Ağdamda aparılan bərpa işlərindən danışdı. İşğaldan azad edilmiş ərazilərdə tikiləcək evlərin maketləri sərgidə əyani vəsait kimi təqdim edilib.
Əminəm ki, uğur qazanacağıq! Allah Baş Komandan İlham Əliyevi, Azərbaycan ordusunu və xalqını qorusun. Qarabağ Azərbaycandır! Mən fəxr edirəm ki, bu gözəl ölkənin vətəndaşıyam.

Karabakh is Azerbaijan! I am proud to be a citizen of this beautiful country!
- I participated in the first Karabakh war, was wounded, and am a group II disabled person. The exhibition dedicated to Karabakh has a special meaning for me. I am glad that now a lot of attention is paid to the reconstruction of our Karabakh region. This is evidenced by the stands presented at the Rebuild Karabakh exhibition, where one can see projects for the reconstruction of the liberated lands.
I believe that an exhibition at the international level allows visitors to get acquainted with the products offered by both local and foreign companies. I recently learned that a local brand, Matanat A, has joined the process of developing the Karabakh economic region.
Thanks to the Rebuild Karabakh, I met the head of the State Agency for Housing Construction, Sadyg Sadygov, who spoke about the reconstruction work being implemented in Fizuli, Zangilan, and Aghdam. Models of houses to be built in the liberated territories were provided as a visual aid.
I am sure we will succeed! May God protect our Commander-in-Chief Ilham Aliyev, the Azerbaijani army, and the people. Karabakh is Azerbaijan! I am proud to be a citizen of this beautiful country.