Qarabağ Azərbaycandır! Mən fəxr edirəm ki, bu gözəl ölkənin vətəndaşıyam!
- Mən birinci Qarabağ müharibəsində iştirak etmişəm, yaralanmışam və II qrup əliləm. Mənim üçün Qarabağa həsr olunmuş sərgi xüsusi əhəmiyyət daşıyır. Sevindirici haldır ki, hazırda Qarabağımızın bərpasına böyük diqqət yetirilir. Bunu "Rebuild Karabakh" sərgisində təqdim olunan stendlər göstərir, burada azad edilmiş torpaqların yenidənqurma layihələrini görə bilərsiniz.
Hesab edirəm ki, beynəlxalq səviyyəli sərgi ziyarətçilərə həm yerli, həm də xarici şirkətlərin təklif etdiyi məhsullarla yaxından tanış olmaq imkanı verir. Bu yaxınlarda öyrəndim ki, Qarabağ iqtisadi rayonunun inkişaf prosesinə yerli "Mətanət A" brendi qoşulub.
"Rebuild Karabakh" sərgisi sayəsində Mənzil İnşaatı Dövlət Agentliyinin rəhbəri Sadıq Sadıqovla görüşdüm və o, Füzulidə, Zəngilanda və Ağdamda aparılan bərpa işlərindən danışdı. İşğaldan azad edilmiş ərazilərdə tikiləcək evlərin maketləri sərgidə əyani vəsait kimi təqdim edilib.
Əminəm ki, uğur qazanacağıq! Allah Baş Komandan İlham Əliyevi, Azərbaycan ordusunu və xalqını qorusun. Qarabağ Azərbaycandır! Mən fəxr edirəm ki, bu gözəl ölkənin vətəndaşıyam.

Карабах – это Азербайджан! Я горд, что являюсь гражданином этой прекрасной страны!
- Я участвовал в первой Карабахской войне, получил ранение и являюсь инвалидом II группы. Для меня выставка, посвященная Карабаху, имеет особое значение. Радует, что сейчас большое внимание уделяется восстановлению нашего Карабаха. Об этом свидетельствуют представленные на выставке Rebuild Karabakh стенды, на которых можно увидеть проекты по реконструкции освобожденных земель.
Считаю, что выставка международного уровня дает возможность посетителям близко познакомиться с продукцией, предлагаемой как местными, так и зарубежными компаниями. Недавно узнал, что к процессу развития Карабахского экономического региона подключился местный бренд «Матанат А».
Благодаря Rebuild Karabakh я познакомился с руководителем Государственного агентства жилищного строительства Садыгом Садыговым, который рассказал о восстановительных работах, проводимых в Физули, Зангилане и Агдаме. В качестве наглядного пособия были предоставлены макеты домов, которые будут построены на освобожденных территориях.
Уверен, у нас все получится! Пусть бог хранит нашего главнокомандующего Ильхама Алиева, азербайджанскую армию и народ. Карабах – это Азербайджан! Я горд, что являюсь гражданином этой прекрасной страны.