Biz bu sərgiyə çox dəyərli 9 Macar şirkəti ilə gəlmişik
Macarıstanın İxracın Təşviqi Agentliyi (HEPA) Macarıstan KOB-larının məhsul və xidmətlərini xaricə çıxarmaları üçün peşəkar xidmət və təşviqlər təqdim edir. Biz Macarıstanın Milli İxrac Strategiyasında (NEXT) müəyyən edilmiş məqsədlərə uyğun olaraq Macar şirkətlərinin ixrac fəaliyyətlərini dəstəkləmək məqsədilə çoxsaylı xidmətlər təklif edirik. HEPA bazar araşdırmaları, biznes konsultasiyaları və ixrac yönümlü təlimlər vasitəsilə beynəlxalq ticarət əlaqələrini dəstəkləyir. Biz tərəfdaşlarımıza bazara aid məlumatlara əlavə olaraq, uğurlu biznes əməliyyatları üçün zəruri olan mədəniyyətlərarası bilikləri də təqdim edir, həmçinin xarici bazar imkanlarını araşdırmaqda, Macarıstanın beynəlxalq rəqabətədavamlı şirkət, məhsul və xidmətlərini müəyyən edib, inkişaf etdirmək və dəstəkləməkdə onlara köməklik göstəririk.
Bizim missiyamız Macar şirkətlərinə ixracatda yetkinlik dərəcələrinə əsasən fərdiləşdirilmiş xidmətlər təqdim etməkdir. Macarıstanın ixracatı 2014-cü ildən etibarən hər il rekord qırır və xarici bazarlara çıxmaq yerli şirkətlər üçün əla fürsətdir. HEPA-nın iqtisadi diplomatik səyləri və işgüzar əlaqələri nəticəsində dünya səviyyəli Macar məhsulları beynəlxalq bazarlara çıxarıla bilər.
Dünyanın demək olar ki, hər bir ölkəsində mövcudluğumuzu təmin etmək məqsədilə biz Xarici İşlər və Ticarət Nazirliyinin ticarət attaşeləri şəbəkəsi və Tərəfdaş Ofislərimizlə əməkdaşlıq edirik. Biz bilirik ki, şəxsən iştirak, birbaşa əlaqələr və məhsul və xidmətlərin bazarda düzgün yerləşdirilməsi əməliyyatların müvəffəqiyyəti üçün vacibdir. Bunu həyata keçirmək üçün tərəfdaşlarımıza bir neçə alət təqdim edirik. Bunlara ticarət yarmarkalarında müntəzəm iştirak, biznes forumlarının təşkili, peşəkar tədbirlər üçün xarici və yerli nümayəndə heyətləri, biznes tərəfdaş vasitəçiliyi və işgüzar görüşlər daxildir.
Biz bu sərgiyə yüksək peşəkarlıq səviyyəsi və əhəmiyyətli beynəlxalq təcrübəni nümayiş etdirən 9 çox dəyərli Macar şirkəti ilə gəlmişik. 4iG, Budapest Waterworks, Graboplast, Ikont, KÉSZ Group, Realiscon, V-Híd, Vibrocomp və X5 Chair regionda potensial əməkdaşlıq qurmaq üçün bu ölkənin bizneslərini salamlayır.
Bu 9 şirkətimiz tikinti sənayesi ilə bağlı müasir texnologiyaları təmsil edir. Macarıstan stendində mülki və hüdür mərtəbəli tikinti və tikinti mühəndisliyi ilə yanaşı, su sənayesi (suyun təmizlənməsi və kommunal istismarı), İT (şəbəkənin yaradılması, İT təhlükəsizlik və əməliyyatlar, tikintidə idarəetmə üzrə proqram həlləri və ağıllı şəhər) və sənaye döşəmələri üçün innovativ həllər kimi ixtisaslaşmış sahələr də təqdim olunur.
Məqsədyönlü olaraq yaradılmış bu sərgi şirkətlərimizin tərəfdaş axtarışı imkanlarını maksimum dərəcədə artırmaq üçün əla fürsətdir. Biz yerli biliklərə malik, AB ölkələri ilə rəqabət aparacaq yüksək keyfiyyətli texnologiyaya malik şirkətləri seçmişik. Bunu xarici bazarlarda şirkətlərimiz barədə verilən yüksək rəylər də təsdiqləyir.
Ümid edirik ki, ötən dövrün giriş mərhələsindən sonra (bu, bizim iştirak etdiyimiz 3-cü Rebuild Karabah sərgisidir) yaxın vaxtlarda konkret sifarişlər təklif olunacaq. Bunun əlamətləri bugünkü danışıqlardan aydın görünür.

We have come with 9 hihgly esteemed Hungarian companies to this exhibition
HEPA Hungarian Export Promotion Agency (HEPA) provides professional services and incentives to Hungarian SMEs to launch their products and services abroad. We offer a wide range of services to facilitate the export activities of Hungarian companies in line with the goals specified in the National Export Strategy of Hungary (NEXT). HEPA supports international trade relations through market research, business consultancy and export-oriented trainings. In addition to market-specific information, we provide our partners with intercultural knowledge necessary for successful business operations, as well as assist them in exploring foreign market opportunities, and in identifying, developing and supporting internationally competitive Hungarian companies, products and services.
Our mission is to provide Hungarian companies with customized services based on their degree of export maturity.
Hungarian exports have broken the record each year since 2014, and entering foreign markets is a great opportunity for domestic companies. World-class Hungarian products may be launched in international markets as a result of HEPA’s economic diplomacy efforts and business relationships. To ensure that we have a presence in almost every country of the world, we cooperate with the network of trade attachés of the Ministry of Foreign Affairs and Trade and our Partner Offices.
We know that personal presence, direct relationships and proper market positioning of products and services are essential for the success of transactions. We provide our partners with several tools to accomplish this. These include regular attendance at trade fairs, organization of business forums, outbound and inbound delegations for professional events, business partner mediation and business meetings.
We have come with 9 hihgly esteemed Hungarian companies to this exhibition who all represent a high level of professionalism, and significant international experience. 4iG, Budapest Waterworks, Graboplast, Ikont, KÉSZ Group, Realiscon, V-Híd, Vibrocomp and X5 Chair are welcoming the country’s businesses to establish potential cooperation in the region.
Our nine Hungarian companies are presenting modern technologies related to the construction industry. In addition to civil and high-rise engineering and construction, specialised sectors such as the water industry (water treatment and utility operation), IT (network development, IT security and operations, construction management software solutions and smart city) and innovative industrial flooring solutions are also presented at the Hungarian stand.
This purpose-built exhibition is an excellent opportunity for our companies to maximise match-making when looking for partners. We have selected companies that have local
knowledge and high quality technologies that are competitive in EU comparisons. Our companies' excellent references in foreign markets are also proof of this.
We expect that after the introduction phase of the last period (this is the 3rd Rebuild Karabah Exhibition we are participating in), concrete orders will be processed in the near future. Signs of this are clearly evident from the experience of today's negotiations.