Biz böyük qələbə qazanmışıq və Qarabağda bizi böyük işlər gözləyir
Uzun illərdir tikinti sahəsində çalışıram. Bakı şəhərində iyirmidən çox binanın tikintisində iştirak etmiş, tikintiyə nəzarət və tikinti materiallarının və avadanlıqlarının sertifikatlaşdırılması üzrə müxtəlif təşkilatlarda işləmişəm.
Sərgi mənim üçün doğmadır və daim bu sərgiyə gəlirəm. Həmişə texniki yeniliklərlə tanış olmağa, müxtəlif avadanlıq və tikinti materiallarının əvvəlki modelləri ilə müqayisə aparmağa çalışıram. Fəaliyyətim sahəsində yeniliklərdən xəbərdar olmaq çox vacibdir və sərgi maksimum faydalanmağa, eyni platformada müxtəlif firmaların məhsul keyfiyyətinin bütün xüsusiyyətləri ilə tanış olmağa imkan yaradır.
Bir çox şirkətlər mənə yaxşı tanışdır. Burada "Azvirt", "Arkoz Qazax Sement Zavodu", "Corella" brendlərini görmək çox xoş oldu. Eyni zamanda, maraqlı müasir həllər təklif edən bir çox yeni şirkət kəşf etdim.
Sərginin ən mühüm stendlərindən biri Qarabağın bərpasına həsr olunub və mənim diqqətimi məhz bu ekspozisiya cəlb etdi. Mən Ağdam Sənaye Parkının, Şuşada və Xocalıda digər iri layihələrin tikintisi prosesi ilə tanışam. Onlardan bir neçəsi bu sərgidə təqdim olunur. Qeyd etmək istəyirəm ki, Qarabağda həyata keçirilən bütün layihələr ən yüksək səviyyədə və keyfiyyətdədir. Biz böyük qələbə qazanmışıq və Qarabağda görüləsi işlər çoxdur. Sərgi Qarabağla bağlı layihələrin əksəriyyətini, onların həyata keçirilmə yollarını və bu prosesdə iştirak edən strukturları əyani şəkildə nümayiş etdirir.

Мы одержали большую победу, и нас ожидает большая работа в Карабахе
Много лет работаю в сфере строительства. Принимал участие в строительстве более двадцати зданий в Баку, работал в различных организациях по контролю за строительством и сертификации строительных материалов и оборудования.
Для меня эта выставка родная и постоянно посещаемая. Всегда стремлюсь ознакомиться с техническими инновациями, провести сравнение с предыдущими моделями различного оборудования и строительных материалов. В сфере моей деятельности информированность о новинках очень важна, и выставка позволяет извлечь максимум, ознакомиться со всеми особенностями качества продукции разных фирм на одной платформе.
Многие компании мне хорошо знакомы. Приятно было встретить здесь бренды «AzVirt», «Arkoz Qazax Sement Zavodu», «Corella». В то же время я открыл для себя много новых компаний, предлагающих интересные современные решения.
Один из важнейших выставочных стендов посвящён восстановлению Карабаха, и моё внимание привлекла именно эта экспозиция. Я знаком с процессом строительства Агдамского промышленного парка, других крупных проектов в Шуше и Ходжалы. Ряд из них представлен на данной выставке. Хочу отметить, что все проекты, реализуемые в Карабахе, самого высокого уровня и качества. Мы одержали большую победу, и нам предстоит много дел в Карабахе. Выставка наглядно демонстрирует большинство проектов по Карабаху, пути их реализации и структуры, занятые в этом процессе.